8 důvodů, proč se domovům pro seniory vyplatí virtuální prohlídka

Zvažujete pořízení virtuální prohlídky pro domov sociálních služeb? Víme, jak ji vytvořit tak, aby usnadnila práci vám i terénním pracovníkům. A klientům i jejich rodinám dala jasnou představu, co mohou očekávat. Prohlídka pro sociální služby totiž musí plnit i jiné cíle, než pouze marketingové. Proč se vám vyplatí?

Při komunikaci s rodinami klientů nebo přímo s budoucími klienty, ať už v terénu či po e-mailech. Při žádostech o granty i sponzorské dary. Situací, kdy se domovům sociálních služeb vyplatí virtuální prohlídka, je spousta. Nejde jen o prestižní prezentaci. Správně připravená virtuální prohlídka dá klientům jasnou představu, co očekávat. A vám současně usnadní práci. Jak?

1) Prezentace domova rodinám žadatelů

“Kolik lůžek máte na pokoji? Sociální zařízení jsou sdílená? Jak vypadá jídelna?” Vybrat nový domov není jednoduché, zvlášť když ho v některých případech není možné navštívit předem. Umožněte žadatelům i jejich rodinám virtuální návštěvu místa na dálku. Nechejte je nahlédnout do jednotlivých pokojů a načerpat atmosféru celé budovy. Během prohlídky je pomocí hlasového komentáře či infobodů seznámíte i s portfoliem nabízených služeb či s detaily vybavení.

Virtuální prohlídka poslouží i jako selektivní nástroj – žadatelé získají během chvíle představu a mohou ihned zhodnotit, zda by jim domov vyhovoval. Podívejte se jak takové virtuální prohlídky sociálních služeb mohou vypadat zde. 

2) Usnadní e-mailovou komunikaci s žadateli

Zefektivněte svou každodenní pracovní agendu. Už nemusíte zdlouhavě odpovídat na jednotlivé dotazy žadatelů a přeposílat jim odkazy na informace či fotografie umístěné na vašich webových stránkách. Většinu otázek najednou zodpoví správně připravená virtuální prohlídka. Do prohlídky umíme vložit praktické infobody obsahující informace o nabízených službách a aktivitách. Zájemci tak získají kompletní přehled.

3) Pravá ruka terénních pracovníků

Těžká fotoalba mohou terénní pracovníci nechat doma. Vystačí si s praktickým tabletem a naší virtuální prohlídkou, která prostory domova představí budoucímu klientovi i jeho rodině. Zájemci ihned zjistí, jak vypadá jídelna, zda je vstup bezbariérový či co se vyrábí ve zdejší chráněné dílně. Ihned se mohou pracovníků zeptat na věcné dotazy. Celý proces prezentace a žádosti se tak zefektivní. 

4) Zlepší komunikaci se sponzory

Jeden obrázek vydá za tisíc slov. A jak rádi říkáme – co teprve celá panoramatická virtuální prohlídka? Představte se svým sponzorům, otevřete dveře a pozvěte je dál. Potřebujete získat nové postele, vybavení tělocvičny či jiný sponzorský dar? Ukažte jim reálný stav interiérů včetně vybavení. Předvěďte, co byste potřebovali. 

 Získali jste dotaci od kraje či sponzorů? Nepopisujte, jak jste prostředky využili a jak celý projekt dopadl. Rovnou jim to ukažte. Jak taková prohlídká může vypadat

5) Kvalitnější fotografie než na webu

Fotoaparáty, kamery, drony. Virtuální prohlídka ukáže váš domov sociálních služeb ze všech možných úhlů pohledu. Žadatelé i sponzoři tak prostor nacítí lépe, než pouhým proklikáváním fotek v galerii. Celý domov si virtuálně projdou a získají tak jasnou představu o velikosti a dispozici zařízení. Do panoramatických virtuálních prohlídek zařazujeme i interaktivní prvky, které mohou informovat o nabízených službách včetně detailů vybavení.

6) Inspirace pro ostatní domovy

Jste hrdí na renovace, které se vám vydařily? Máte rozšířenou nabídku chráněných dílen nebo jste právě dokončili unikátní zahradu, která slouží k ativizaci smyslů? Virtuální prohlídka to vše ukáže v plné kráse a dodá zařízení prestižní prezentaci. Prostory domova můžete představit nejen na svých webových stránkách, ale třeba na společných konferencích. Inspirujte ostatní tím, co jste dokázali ve vašem zařízení vybudovat. A přitáhněte pozornost případných nových zaměstnanců. 

7) Stylové přivítání při vstupu

Je váš domov rozložen v několika budovách? Prohlídka může běžet ve videosmyčce na obrazovce vaší recepce či hlavního vstupního prostoru. Usnadní tak orientaci a dá příchozím nahlédnout do celého komplexu ještě dříve, než se do něj vydají. 

8) Není prohlídka jako prohlídka

Na trhu se setkáte s různými typy virtuálních prohlídek. Ať vypadají na pohled sebelépe, nejdůležitější je, aby plnily svůj cíl – co nejlépe a nejpřehledněji reprezentovat vaše zařízení a dodat mu prestižní prezentaci. 

Virtuální prohlídky domovů sociálního zabezpečení tvoříme roky a už víme, bez jakých prvků se neobejdou – ať už jde o orientační Google mapky či rozdělení do logických okruhů, které prohlídku domova návštěvníkům usnadní. Rádi naše znalosti zužitkujeme i při prezentaci vašeho zařízení.

Sagapo: https://www.domovyonline.cz/www/prohlidky/Sagapo/

Domov Pohoda: https://www.domovyonline.cz/www/prohlidky/DS_Pohoda/

DS Říčany: https://www.domovyonline.cz/www/prohlidky/DS_Ricany/

Poslat nezávaznou poptávku

Toto pole je povinné
Chápeme, že nemáte čas na emaily. Preto sa Vám ozveme telefonicky.
Toto pole je povinné
Zásady ochrany a spracovania osobných údajov