Technické virtuální prohlídky jsou tu!

Využití našich technických virtuálních prohlídek se ukazuje jako revoluční nástroj pro sociální služby, obzvláště tam, kde chybí podrobná projektová dokumentace. Tyto technologie nabízí řadu výhod, které mohou zásadně přispět k lepšímu využití prostor, zvýšení bezpečnosti a zlepšení kvality poskytovaných služeb.

Využití technických virtuálních prohlídek se ukazuje jako revoluční nástroj pro sociální služby, obzvláště tam, kde chybí podrobná projektová dokumentace. Tato technologie, která kombinuje obrazové snímání s 3D skenem LiDAR, nabízí řadu výhod, které mohou přispět k lepšímu využití prostor, jednání s dodavateli a zlepšení kvality poskytovaných služeb.

Detailní technické virtuální prohlídky pro plánování a optimalizaci prostoru

Technické virtuální prohlídky poskytují díky využití 3D skeneru LiDAR možnost měřit výšky, délky a šířky místností. Dokonce lze změřit i tloušťku stěn, což je ideální pro tvorbu přesných půdorysů. Díky těmto výkresům prohlídka umožňuje efektivní plánování a reorganizaci prostor v zařízení sociálních služeb.

Zvýšení bezpečnosti a přístupnosti (bezbariérovosti)

Díky technickým virtuálním prohlídkám a následným 3D modelům lze snadno identifikovat možná rizika a problémy s přístupností, což umožňuje provádět potřebné úpravy pro zajištění bezpečného prostředí pro osoby s omezenou mobilitou.

Facilitace renovací a údržby

V situacích, kde chybí projektová dokumentace, se technické virtuální prohlídky stávají klíčovým nástrojem pro plánování renovací nebo údržby, umožňujíce lepší pochopení struktury budovy a identifikaci oblastí, které vyžadují zásah.

Zlepšení komunikace s dodavateli

Technické virtuální prohlídky jsou výborným nástrojem pro komunikaci s potenciálními nebo současnými dodavateli. Představte si situaci, kdy byste museli procházet s každým, kdo má zájem u vás uskutečnit zakázku a strávili tak hodiny ne-li celé dny neproduktivně. S technickou virtuální prohlídkou pošlete dodavateli přístup na zaheslovanou stránku, kde již najde veškerá detailní data včetně 2D půdorysů. 

Podpora evakuace a bezpečnostních plánů

Přesné technické virtuální prohlídky umožňují vytvoření nebo aktualizaci evakuačních a bezpečnostních plánů, identifikaci optimálních evakuačních tras a umístění bezpečnostního vybavení pro zajištění rychlé a organizované evakuace v případě nouze.

Technické virtuální prohlídky se však nehodí na prezentaci domova

Zároveň je nutné upozornit, že tato technologie nevhodná pro prezentaci zařízení na webu, ale spíše pro interní účely - plánování a rozvoj.  Důvodem je, že nasnímané musí být úplně všechno - i to, co byste nechtěli prezentovat veřejnosti (technické místnosti, kanceláře, půda, sklepy atp.). Ačkoliv toto je z podstaty věci zcela zřejmé, vyskytují se na trhu firmy, které prezentační a technickou virtuální prohlídku zaměňují. Výsledkem je pak obří virtuální prohlídka, ve které lidé často rychle zabloudí. U nás si dáváme velký pozor na to, aby prezentační prohlídka skutečně plnila svůj záměr - viz virtuální prohlídky pro sociální služby

V rámci našeho inovativního řešení, můžeme nově toto nabídnout i našim klientům. Chcete vědět více informací? Zeptejte se nás.

Specifikace technologie od Virtual Visit: 

 Technologie Hloubky: LiDAR.
Třída Laseru: Třída 1 (v souladu s IEC 60825-1:2014).
Vlnová Délka: 904nm.
Zorné Pole: 360° Horizontálně, 295° Vertikálně.
Přesnost: +/- 20mm na 10m.
Rozlišení Hloubky: 100 000 bodů za sekundu, až 5 milionu bodů na sken.

Tvorba dodatečných produktů, co můžeme dodat v rámci snímání:
Uzavřená data (needitovatelná)

  1. výkresy v PDF půdorysy (DWG)
  2. řezy, 3D pohled (Pokud budeme realizovat BIM model)
  3. vnější pohledy na budovu (pokud bude BIM model a oskenovaný vnějšek mimo střechy)
  4. snímání střechy s dronem 
    Otevřená data (editovatelná)
  5. půdorysy v DWG
  6. BIM model, ze kterého je případně možné exportovat  půdorysy,
  7. pohledy, řezy v DWG
  8. mračna bodů pro další zpracování

Poslat nezávaznou poptávku

Toto pole je povinné
Chápeme, že nemáte čas na emaily. Proto se Vám ozveme telefonicky.
Toto pole je povinné
Zásady ochrany a zpracování osobních údajů